Националният отбор на България по волейбол за девойки старша възраст записа трета победа по време на Балканиадата в Суботица (Сърбия) и заема третото място във временното класиране. Във втория си мач от вчерашния ден момичетата на селекционера Петър Дочев се наложиха с 3:0 гейма (27:25, 25:15, 25:21) срещу Румъния. Най-резултатна бе Гергана Димитрова, която реализира 18 точки (3 аса, 62 % в нападение), а Мирослава Паскова добави 12 (1 ас, 55 % в атака).

Преди това талантливите ни волейболистки, само часове по-рано, се справиха и с Гърция - 3:1 гейма (25:22, 25:17, 23:25, 25:19). Топреализатор на България в този мач стана Мирослава Паскова, записала на своята сметка 16 точки. 15 пък добави капитанът Гергана Димитрова.

Днес е предпоследният мач на българския отбор - срещу Македония от 17:00 часа.