Националният отбор по волейбол на България за мъже излезе на второто място във временното класиране след втория ден на престижния приятелски турнир за Трофея на Белград. Това стана след като селекцията на Силвано Пранди победи домакините Сърбия с 3:1 гейма (25:17, 21:25, 25:21, 29:27). Двубоят се игра в столичната зала "Пионир".

За мъжкия ни национален отбор дебютира най-добрият посрещач на европейското първенство за младежи в Беларус Николай Пенчев. Топреализатор на мача стана Владимир Николов с 24 точки. Матей Казийски добави 21, колкото има и сърбинът Саша Старович.

Наставникът на България Силвано Пранди остави извън дванадесетте за мача либерото Теодор Салпаров, центъра Николай Николов и посрещача Тодор Алексиев, но от останалите почти през цялото време на терена бяха едни и същи седем играча. Само в последната част на терена за малко се появиха Цветан Соколов и Валентин Братоев.

В срещите без българско участие дотук, Куба победи Сърбия с 3:2, но загуби от Русия с 1:3. Днес е последният ден от турнира, като България ще се срещне именно с кубинците от 18:30 часа българско време. /БЛИЦ

Съставът на България: Андрей Жеков - 2 точки (1 ас, 0 атаки, 1 блокада), Владимир Николов - 24 (1, 21, 2), Матей Казийски - 21 (0, 21, 0), Николай Пенчев - 10 (2, 8, 0), Светослав Гоцев - 10 (2, 5, 3), Виктор Йосифов - 7 (0, 5, 2), либеро Владислав Иванов, Цветан Соколов, Валентин Братоев
Треньор: Силвано Пранди