Волейболистите от националния отбор на България допуснаха втора поредна загуба в Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди паднаха от аутсайдера и дебютант в турнира Португалия с 1:3 (21:25, 25:19, 26:28, 23:25) в мача от 3-ия кръг на турнира в Мендоса (Аржентина). Това бе историческо първо поражение за националния ни тим от този съперник.

В първата си среща на аржентинска земя българските волейболисти победиха Канада с 3:1, а във втория мач снощи отстъпиха на домакина Аржентина с 0:3.

Срещата започна добре за иберийците, които поведоха с 5:3 и запазиха аванса си до първата техническа пауза – 8:6. Марко Ферейра даде аванс от 4 точки при 12:8, а възпитаниците на Уго Силва дръпнаха с 16:11 при второто техническо прекъсване. При 19:13 Силвано Пранди взе второто си прекъсване в първата част, а Тодор Скримов намали до 21:18 след силни начални удари и двойна блокада. Уго Силва взе прекъсване за Португалия, а Николай Учиков и Розалин Пенчев намалиха до 22:21. Последва ново прекъсване за португалците, а Валдир Секейра заби ас и им даде геймбол при 24:21. Португалия спечели първата част с 25:21 след блокада на Филип Цветанчанин срещу атака на Розалин Пенчев.

Волейболните ни национали стартираха по-добра във втората част и поведоха с 3:0 и 6:3 след отлични атаки на Розалин Пенчев, а разликата от три точки се запази и до първата техническа пауза - 8:5 при първото техническо прекъсване. България продължи да доминира в гейма и увеличи преднината след мощна атака на Красимир Георгиев през центъра за 15:9, а второто техническо прекъсване дойде при 16:11. Ас на Тодор Скримов и атака на Николай Учиков доведоха нещата до 22:17, а Светослав Гоцев с атака през центъра донесе успеха в гейма - 25:19.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

България поведе с 3:2 и 6:5 в началото на третия гейм. Тодор Скримов отново се развихри и преднината стана 15:12, а второто техническо прекъсване дойде при 16:14 след мощна атака на Николай Учиков. Блокаут на Николай Учиков увеличи преднината на България на 3 точки при 21:18, но последва отпускане и Алешандре Ферейра успя да изравни при 22:22. Португалия стигна до геймбол при 24:23, но националите успяха да изравнят при 24:24. Възпитаниците на Силвано Пранди спасиха още 2 геймбола, но блокада на Марко Перейра и атака на Фелипе Мартинс донесоха успех на Португалия с 28:26.

Португалците поведоха с 5:3 след ас на Алешандре Ферейра в началото на четвъртата част, а първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за иберийците. Българските волейболисти обърнат резултата и поведоха с 11:9, а при втората техническа пауза увеличиха аванса си - 16:13. България поведе с 20:16 след грешка на в атака на Марко Ферейра, но изтърва аванса си, след като Португалия намали до 23:22. Силвано Пранди побърза да вземе прекъсване, но това не помогна. Николай Учиков прати топката в аут за 23:23, а след това блокада донесе победата за Португалия с 25:23 в тази част и с 3:1 гейма в мача.

Най-резултатни за България бяха Николай Учиков и Розалин Пенчев с по 15 точки, а 14 реализира Светослав Гоцев, докато с 13 завърши Тодор Скримов. За португалците Марко Ферейра бе най-полезен с 21 точки, а 18 добави Алешандре Ферейра.

БЪЛГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:3 (21:25, 25:19, 26:28, 23:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Николай Учиков 15, Тодор Скримов 13, Валентин Братоев 3, Алекс Грозданов 2, Светослав Гоцев 14 - Петър Каракашев-либеро (Розалин Пенчев 15, Красимир Георгиев 4, Николай Пенчев)
Старши треньор: Силвано Пранди

Португалия: Мигел Тавареш 4, Марко Ферейра 21, Алешандре Ферейра 18, Кике Ферейра 14, Филип Цветичанин 8, Фелипе Мартинс 3 - Жоао Фидалго-либеро (Валдир Секейра 1, Бруно Куня 1, Тиаго Виолаш, Жоао Шимоеш)
Старши треньор: Уго Силва.