България допусна ново поражение в Лигата на нациите по волейбол за жени. В Хонконг българките отстъпиха на Китай след обрат с 1:3 (25:20, 7:25, 10:25, 15:25) .

В първата част играта вървеше равностойно, но в края родните националки поведоха с 22:19 и взеха аванс в двубоя при 25:20. След това китайският отбор контролираше изцяло събитията на полето. Стигна се до 12:4 и 25:7 във втория гейм, при което резултатът стана 1:1.

Последваха още колебливи изяви за България и нов успех за Китай при 25:10 в третата част. Срещата приключи при 25:15 за домакините, които се възползваха от третия си мачбол.

Радостина Маринова отбеляза 10 точки за българския състав, а Мира Тодорова добави още 9. Ли Инин стана най-резултатна за китайките с 18 точки.

България остава на 13-то място във временното класиране със само един успех и шест последователни загуби. Китай има шест поредни успеха и е на първото място в класирането в турнира. В неделя родните националки играят срещу Нидерландия.

Съставът на България: Петя Баракова, Радостина Маринова, Мария Йорданова, Елена Бечева, Борислава Съйкова, Мира Тодорова, Мила Пашкулева – либеро (Ивета Станчулова, Моника Кръстева, Симона Николова, Полина Нейкова)