Националният отбор по волейбол на България за девойки до 19 години надигра Босна и Херцеговина с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:22) в третия си мач от предварителна група „В“ на Балканиадата в Биелина (Босна и Херцговина). С това родните представителки записаха първа и единствена победа в груповата фаза на турнира, след като преди това отбелязаха две загуби от Турция с 0:3 и Румъния с 1:3 гейма.

В другия двубой от групата Турция постигна трета поредна победа, след като срази Румъния с 3:0 (25:14, 25:12, 25:18) и спечели безапелационно първото място без загубен гейм.

На второ място в група "В" се нареди Румъния с 4 точки, а на трето остана България с 3. Домакините от Босна и Херцеговина са четвърти с 2 т.

През последния ден от надпреварата в група "А" Сърбия записа трета поредна победа, като надигра Черна гора с 3:0 (25:19, 25:12, 25:20) и спечели първото място също без загубен гейм.

В петгеймов двубой Македония надделя с 3:2 (22:25, 25:19, 15:25, 26:24, 15:8) срещу Молдова, като завърши без загуба в групата.

В крайното класиране в тази група Сърбия е на първо място с 9 точки, на три пред Черна гора. Македония остана на трета позиция с 2, а Молдова - на последната само с 1 точка.