Волейболните ни националки победиха Испания с 3:1 гейма (25:20, 25:16, 21:25, 25:18) на европейското първенство, провеждащо се в Полша.

Срещата бе втора за селекцията на Драган Нешич от Група "Е" на плейофната фаза, след като вчера отстъпихме с 0:3 на Холандия. Благодарение на успеха волейболните ни националки намериха място сред първите осем на Стария континент.

България вече е с актив от 2 победи и 2 загуби, което значи, че заемаме четвъртото място в групата, което значи седма или осма позиция в крайното класиране на Евро 2009. Утре от 21:00 часа избраничките на Драган Нешич излизат срещу домакините от Полша като срещата отново ще бъде предавана пряко по БНТ Сат.

Има шанс при загуба на "Дружина полска" по-късно тази вечер от Русия и при победа на "лъвиците" утре над тях България да заеме третото място в групата и да влязе в Топ 6 на Евро 2009. /БЛИЦ

БЪЛГАРИЯ - ИСПАНИЯ 3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:18)

Съставът на България: Любка Дебърлиева, Елена Колева, Ева Янева, Елица Василева, Страшимира Филипова, Илияна Петкова - Мария Филипова-либеро (Анета Германова, Цветелина Заркова, Евелина Цветанова, Радостина Рангелова-Кицигой)