Мъжкият национален отбор на България по волейбол постигна трудна победа с 3:2 гейма (25:17, 27:29, 23:25, 25:15, 16:14) над Австралия. Последната контролна среща преди подновяването на Световната лига се състоя в столичната зала "Христо Ботев" пред около 600 зрители.

Първата част премина под диктовката на възпитаниците на Камило Плачи и се очакваше двубоя да приключи бързо след 25:17. Въпреки това рокадите в състава и схемите, които Плачи тестваше, позволиха на съперника да поведе с 2:1 части. В четвъртия гейм България заигра по-добре и с оглед на показаното го затвори на 15 точки. В тайбрека играта се изравни, но нашите момчета показаха по-здрави нерви и го затвориха след 16:14, а с него и срещата.

Следващия уикенд "лъвовете" са домакин на бронзовия медалист от европейското първенство Сърбия. Срещите са в събота и неделя (7 и 8 юни) от 20,00 часа в зала "Арена Армеец" в София.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:2 (25:17, 27:29, 23:25, 25:15, 16:14)