ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Волейболните националки загубиха шанс за класиране на финалите на Световното Гран При, след като в мач от Група “М” на турнира отстъпиха на САЩ с 2:3 (25:16, 23:25, 25:20, 15:25, 8:15). Българките се нуждаеха от успех с 3:1 или 3:0 в Сендай, за да се класират за финалите натурнира в Япония. Родните националки заемат в момента седмо място в таблицата , с шест победи, три загуби и 19 точки, като класирането търпи развитие поради наличието на други мачове. Отборът на САЩ пък се изкачи на втора позиция с 22 точки, но вече твърдо си осигури участие на финалите.

Момичетата на треньора Марчело Абонданца започнаха страхотно в мача, като в първия гейм направо подчиниха американките. С отлична серия на Добрияна Рабаджиева българките поведоха с 8:3 и 21:11, като докараха съперничките до нокаут в гейма. Във втората част нашите отново започнаха ударно, но пропуснаха две реални възможности да затворят гейма и да вземат психологическо предимство повеждайки с 2:0. След като имаха предимство от 4 точки и водеха с 15:11, родните волейболистки се пропукаха в посрещане и позволиха на съперничките да ги застигнат. Отново националките ни имаха шанс да приключат гейма при 23:21 в наша полза, но ситуацията се повтори и американките обърнаха резултата, като изравниха 1:1 гейма.

До края на мача българските момичета се бориха с именития съперник и показаха равностойност, но явно силите не им достигнаха да се поздравят с крайната победа и така да отбележат нов успех в тазгодишното си представяне в Гран При. В петия решителен гейм нашите вече не бяха на същото ниво, като с точкова серия съперничките поведоха с 8:3. Това бе достатъчно те да запазят разликата и да вземат крайната победа, а с това да си осигурят присъствие на финалите на турнира.

САЩ – България 3:2
(16:25, 25:23, 20:25, 25:15, 15:8)

САЩ: Алиша Глас – 6 точки, Лора Гибмайер – 3, Кристин Лин Хилдебранд – 15, Криста Хармото – 12, Кели Мърфи – 5, Кимбърли Хил – 13, Тамари Мияширо – либеро (Касиди Личтман – 1, Никол Фосет – 13, Лорън Паулини – 9, Джена Хаглунд)

България: Лора Китипова – 4 точки, Добриана Рабаджиева – 9, Христина Русева – 14, Елица Василева – 20, Страшимира Филипова – 8, Емилия Николова – 16, Мария Филипова – либеро (Десислава Николова – 1, Мария Каракашева – 2,