Втора победа записаха младите национали по волейбол на Европейското първенство за кадети. Възпитаниците на Виктор Карагьозов надиграха Германия с 3:2 гейма в третия си мач. Отделните части завършиха при 25:27, 25:23, 25:27, 24:24, 15:9.

Първите три части на мача бяха равностойни, като никой от двата тима не успяваше да се откъсне с преднина повече от 2-3 точки. Четвъртият гейм изглеждаше решен рано, като немците поведоха с 16:11 и 20:15. Последва мобилизация в нашия тим и частта бе спечелена с 26:24.

В тайбрека българите започнаха отлично и натрупаха преднина от 3-4 точки. след отлична игра те спечелиха частта с 15:9.

Талантите ще почиват утре, а в сряда (20 април) играят четвъртия си мач в група 2 с Полша. В първите две срещи националите биха Турция с 3:2 гейма и загубиха от Сърбия със същия резултат.

България: Георги Сеганов, Спас Байрев, Станислав Величков, Димитър Маринков, Петър Ненков, Красимир Георгиев - Иво Драмов-либеро