"Българският" Кан е новият стар шампион на Франция за жени, след като съвсем очаквано спечели и втория си мач от финалната серия срещу АСПТТ (Мюлюз), този път у дома отново в три гейма - 3:0 (25:12, 25:12, 25:22).

Страшимира Филипова (на снимката) и Ева Янева изиграха срещата като титулярки за победителките. Националната блокировачка на България Филипова бе обявена за MVP на двубоя и стана една от двете топреализаторки на мача с 15 точки (3 аса, 10 атаки, 2 блокади). Янева добави 11 точки (1 ас, 7 атаки, 3 блокади). От другата страна на мрежата Мартина Георгиева започна в основния състав, но игра само в първия гейм и не записа точков актив. Тя и нейните съотборнички от Мюлюз са новите вицешампионки на страната.

В същото време Олга Кръстева и нейният Истр Уест Прованс (Истр) загубиха и втората си среща от малкия финал с 0:3 (20:25, 23:25, 11:25) като гости на ЕСКР (Льо Кане) и останаха на четвърто място в крайното класиране. Българката бе титулярка в този мач и реализира 8 точки (1 ас, 7 атаки).

УССПА (Алби) се отдалечи от евроквотата след като допусна изравняване в серията за петото място. В Ла Рошет тимът от Алби загуби от местния МВС с 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25) и резултатът в серията стана 1:1 победи. Българската националка Десислава Горанова не взе участие в този двубой, а решителният трети сблъсък е днес, отново в Ла Рошет.