Домакинът Хебър (Пазарджик) е третият полуфиналист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете, след като срази Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (30:28, 25:23, 25:13) в зала "Васил Левски".

Съперниците започнаха равностойно и първият гейм завърши при 30:28 след шест геймбола за тима от Пазардбик. Хебър превъзхождаше съперника в посрещане и сервис, в гостите бяха по-добри в атака.

Марек започна силно във втората част, но авансът им бе стопен при 16:17, а Хебър изравни при 19:19, след което се откъсна и спечели гейма с 25:23.

В третата част волейболистите от Пазарджик не позволиха на опонента да противодейства и го сразиха с 25:13. "Тигрите" триумфираха благодарение на страхотния си сервис.

Утре Хебър ще се изправи срещу победителя от Монтана и Левски в спор за място на финала.