Ева Янева и Кан изпуснаха да елиминират световните и европейски волейболни шампионки Вакъфбанк (Истанбул). В четвъртфинален мач-реванш Кан стигна до успех с 3:1 (19:25, 25:17, 25:22, 25:22). Така френският отбор изравни резултата от първия двубой и се стигна до "златен гейм". В него обаче Вакъфбанк се наложи след 15:12 и ще защитава короната си по време на финалната четворка в Баку, Азербайджан. Ева Янева игра много добре и реализира 15 точки. С 25 точки най-резултатна стана италианската й съотборничка Надя Чентони. За гостите от Истанбул сръбската звезда Йована Бракочевич заби 23 точки. Финалната четворка в Баку е на 15 и 16 март. За финалната четворка се класира домакинът Рабита Баку и Вакъфбанк. Остава да се изиграят още два мача - реваншът между Динамо Казан и Волеро Цюрих (3:1 в първия двубой) и Езачибашъ Истанбул срещу Омичка./БЛИЦ