Отборът на България (юноши-младша възраст) победи като гост Добротица (Добрич) с 3:1 (18:25, 25:15, 25:17, 25:15) в 9-ия кръг на Висшата лига, съобщи centersport.org

С този успех младите национали продължават да са на 5-то място във временното класиране с 4 победи и 4 загуби.

За Добротица това поражение е 7-мо, като с едва 2 победи досега тимът е на 7-ма позиция в шампионата на Висшата лига.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за домакините, който имаха аванс от 4 точки след първото техническо прекъсване - 8:4. Последва отпускане в техните редици и закономерно младите национали изравниха при 10:10. С по-концентрирана игра добричлии отново върнаха преднината си.

Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:11, а до края на гейма с интересни комбинации на мрежата “жълто-зелените” затвориха гейма при резултат 25:18. Силите им в срещата обаче стигнаха до тук, тъй като в следващите три части националите изцяло доминираха.