Националният отбор по волейбол на България за юноши младша възраст загуби първата си от две контроли като гости на своите връстници от Испания. Иберийците спечелиха проверката с 3:1 (25:18, 26:24, 20:25, 25:22), съобщава bgvolleyball.com.

Благодарение на стабилната игра на топреализаторите на мача Андрес Хесус Вийена и Хуан Мануел Гонсалес, испанците доминираха в първия гейм. Те спечелиха също втория и четвъртия гейм, въпреки че играта в тях бе много равностойна. Възпитаниците на Виктор Карагьозов пък имаха надмощие в третата част, като подчиниха съперника с мощни сервиси и успешни атаки през центъра.

Втората контрола между двата отбора, които се готвят за предстоящото Европейско първенство в Турция през април, ще се играе днес от 19:00 б.вр. в зала “Пабейон Маристас” във Валядолид.