Националният отбор по волейбол на България за юноши младша възраст спечели и втората си контрола с гостуващия тим на Гърция след тайбрек. Този път обаче момчетата на Виктор Карагьозов постигнаха пълен обрат до успеха с 3:2 (16:25, 23:25, 25:17, 25:15, 15:11) след като губеха с 0:2 гейма.

След категоричния резултат в първия гейм, Карагьозов направи някои промени в постройката за втория, но гостите отново спечелиха, макар и вече не толкова убедително. Последваха още промени в българския тим за третия гейм, а гръцкият наставник смени петима от титулярите си. Оттук нататък "лъвчетата" доминираха изцяло в срещата и се поздравиха с крайния успех, спечелвайки последните три части от тази приятелска среща.

Нападението на "трикольорите" бе насочено основно през диагонала Иван Иванов, който към 25-те точки, постигнати от атака при 54% успеваемост, добави 3 аса и стана категоричен топреализатор на мача с 28 точки. Станислав Величков бе другият редови играч на България, който бе титуляр и в петте гейма, като отчете най-висок процент на посрещане - 78% добро и 44% перфектно, пише bgvolleyball. Гърците предпочитаха да целят със сервисите си други двама от "лъвчетата" - Веселин Илиев и Димитър Маринков. Те обаче също се справиха много добре с предизвикателството.

Така юношите на България постигнаха 5 победи от 5 контроли, които изиграха през този месец в зала "Христо Ботев" в София. В подготовката си за предстоящите европейски квалификации в началото на януари в същата тази зала, те победиха Полша три пъти, а сега и Гърция още два. /БЛИЦ

Съставът на България: Георги Топалов - 4 точки (0 аса, 3 атаки, 1 блокада), Иван Иванов - 28 (3, 25, 0), Станислав Величков - 7 (1, 5, 1) / 78% добро посрещане, Веселин Илиев - 9 (1, 7, 1) / 75%, Николай Георгиев - 2 (0, 1, 1), Петър Ненков - 1 (0, 1, 0), либеро Иво Драмов - 47%, Георги Сеганов - 2 (1, 1, 0), Димитър Маринков - 6 (1, 2, 3) / 62%, Георги Стойков - 6 (0, 5, 1), Красимир Георгиев - 7 (1, 4, 2), Спас Байрев, Златко Кьосев, Ангел Велков