Юношеският национален отбор на България по волейбол загуби с 1:3 гейма от Египет във втория си мач от група “А” на световното първенство в Аржентина (25:22, 22:25, 16:25, 17:25). Поражението не беше фатално, тъй като "лъвчетата" вече си бяха осигурили класиране в следващата фаза с първите си два успеха, но те ще продължат на 1/4 финал като втори отбор от нашата група, вместо да се изкачат на първото място, което остана за Аржентина. В предишните два двубоя България победи домакина Аржентина с 3:2 гейма и САЩ с 3:1 гейма.

Най-резултатен за българския тим срещу Египет беше Иван Иванов с 12 точки. По 8 добавиха капитанът Станислав Величков и Радослав Попов. Звездата на двубоя беше Ислам Абделкадер с 19 точки за Египет, а само с една по-малко в актива си завърши Мохамед Масуд.

България - Египет 1:3 (25:22, 22:25, 16:25, 17:25)