Националният отбор по волейбол на България за юноши младша възраст (до 19 години) победи Мексико с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) в първия си мач от втората осмица на световното първенство в Аржентина.

Така младите ни национали тръгнаха с успех по пътя за завоюване на девета позиция в крайното класиране на Мондиала. В следващия си двубой нашите ще срещнат победителят от сблъсъка Чили - Куба. Мачът е в ранната утрин на 23 август (неделя) от 01:00 ч (наше време), пише „Виаспорт”.

"Трикольорите" показаха воля и хъс за победа, като подчиниха мексиканците в три гейма. В първите два гейма младите ни волейболисти доминираха в мача, като взимаха аванс и го поддържаха до края.

Най-оспорван бе третия гейм, в който мексиканците се активизираха и бяха равностоен съперник. В крайна сметка обаче при равенството 20:20, нашите показаха здрава психика, устояха на напрежението и спечелиха гейма, а с това и чиста победа.

Реализатор за победата на България стана Стефан Иванов със 17 точки, а Пламен Шекерджиев добави 11 точки.