България победи Китай с 3:0 гейма (25:20, 26:24, 25:18) и по този начин заслужи правото днес да атакува петото място на Световното първенство за юноши младша възраст в Аржентина. Именно "гаучосите" пък ще бъдат следващият съперник на селекцията на Мирослав Живков. Двата отбора вече се изправиха един срещу друг в първия си мач на шампионата, когато талантите ни се наложиха с 3:2 гейма.

Най-резултатен за България срещу Китай бе Иван Иванов с 10 точки (2 блока, 2 аса), а Красимир Георгиев (2 блока) и влезлият като резерва Веселин Илиев (1 ас) добавиха по 8 точки за успеха.

Избраниците на Мирослав Живков се изправят срещу Аржентина днес от 19:00 часа българско време.

България - Китай 3:0 гейма (25:20, 26:24, 25:18)