Българският диагонал Данаил Милушев и Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сора) загубиха с 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 22:25) от Герарди СВИ (Чита ди Кастело) в дербито на 17-и кръг на италианската Серие А2.

След успеха гостите увеличиха преднината си на върха в класирането, като имат 43 точки, с десет повече от Експривиа (Молфета) и ГБП дел Фрузинате, които са с по 33. Белгиецът Герт ван Вале реализира 22 точки. 16 точки добави германският му съотборник Кристиан Фром. За домакините от Сора най-резултатен беше Милушев с 15 точки.

Успех с 3:0 (25:19, 25:15, 25:22) постигна Веро Волей (Монца) като домакин на Б-Кем Голдън Пласт (Потенца Пичена). Българинът Светослав Ангелов се появи за малко през първия гейм за изпълнение на начален удар, който сгреши. Най-резултатен стана съотборникът му Томас Берета с 12 точки.

В класирането лидер е Герарди СВИ (Чита ди Кастело) с 43 точки, Експривиа (Молфета) и ГБП дел Фрузинате са на второ и трето място с по 33, а Веро Волей - на четвърто с 29, колкото има и петият Сидигаз (Атрипалда). Следващият, 18-и кръг ще се изиграе в сряда, 30 януари./БЛИЦ