Новият отбор на младата българска надежда Йордан Гълъбинов е изненадващият лидер в класирането след първия кръг на започналото снощи ново италианско първенство по волейбол за мъже. Марми Ланца (Верона) разгроми като гост тима на Владимир Николов Бре Банка Ланути (Кунео) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21), което се оказа и най-убедителната победа в кръга. Гълъбинов не се появи в игра за победителите, но от другата страна на мрежата капитанът на българския национален отбор Николов стана топреализатор на срещата с 18 отбелязани точки (16 атаки при 59% успеваемост и 2 блокади), съобщава bulgarianvolley.

С победа дебютира в Серие А1 младият български талант Цветан Соколов. Неговият Итас Диатек Трентино (Тренто), воден от българския специалист Радостин Стойчев, се наложи над гостуващия Андреоли (Латина) с 3:1 (25:17, 27:29, 27:25, 25:17). Соколов влезе от ъгъла през втория и третия гейм, а четвъртия изигра в основния състав на Трентино. Той завърши със 7 точки (6 атаки при 46% успеваемост и 1 блокада). Българската звезда на отбора Матей Казийски стана втори по резултатност за победителите, отбелязвайки 16 точки (15 атаки при 54% успеваемост и 1 блокада).

Трентино се нареди на третото място във временното класиране, след като друг "български" отбор успя да постигне малко по-убедителна победа. Шампионите от Копрaтлантиде (Пиаченца) с Христо Златанов надделяха като гости над Присма (Таранто) с 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:13) и се наредиха в подножието на върха в таблицата с класирането. Капитанът на Вълците Златанов се отчете с 9 точки в мача (1 ас, 7 атаки при 37% успеваемост и 1 блокада).

Мачът между останалите двама български волейболисти в италианския шампионат, Мирослав Градинаров и Венцеслав Симеонов, не се състоя. Поради многото неразбории в началото на първенството, "българското дерби" Аран (Пинето) - Тоно Калипо (Вибо Валентия) бе отложен за по-късна дата.