Българският волейболен шампион Марек Юнион-Ивкони загуби историческия си първи мач в Шампионската лига. Селекцията на Найден Найденов отстъпи на Аркас Спор с 1:3 (13:25, 19:25, 25:16, 25:23 ) пред 6000 души в зала „Ататюрк”.

Срещата започна много добре за домакините, които дръпнаха с 8:5 при първата техническа пауза и продължиха да трупат разлика след нея. До второто техническо прекъсване резултатът стана 16:9 след грешки на българите. Преднината на Аркас стана 19:11 и в крайна сметка момчетата на легендарния Глен Хоуг спокойно спечелиха гейма с разгромното 25:13.

Втората част тръгна равностойно и момчетата на Найден Найденов се държаха добре до първата техническа пауза - 8:7 за Аркас. Нещата продължиха да вървят в същото русло, а н а моменти дупниччани дори повеждаха в резултата. Турците се оттеглиха на второто техническо прекъсване с две точки аванс - 16:14 и постепенно увеличаваха преднината си. Агамес и Джон Перин затвориха гейма при 25:19 в полза на Аркас.

Волейболистите на Марек излязоха променени за третия гейм и дръпнаха в резултата -8:5 на първото техническо прекъсване. Българският шампион подобри играта си на блокада и в атака и постепенно трупаше преднина за да се стигне до крайното 25:16 в този трети гейма, с което резултата стана 2:1 в полза на Аркас.

Четвъртият гейм започна с надмощие на Аркас, които дръпнаха с 8:5 до първата техническа пауза. Добра игра в защитата на турците позволи разликата да набъбне. В края на мача волейболистите на Марек се стегнаха и записаха няколко последователни точки, но в крайна сметка след 25:23 мачът приключи.

АРКАС (ИЗМИР, ТУРЦИЯ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (25:13, 25:19, 16:25, 25:23)

АРКАС: Кевин Хенсън, Либерман Агамес, Джон Перин, Бурутай Субашъ, Хаки Чапкиноглу, Ахмет Пезюк - Хасан Йешълбудак-либеро
Старши-треньор: Глен Хоуг (Канада)
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев, Тодор Вълчев, Дмитрий Бахов, Златан Йорданов, Костадин Гаджанов, Борислав Апостолов - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов