В последния мач от осми кръг на полската Орлен Лига, Островиец (Островиец) с Ралица Василева допусна загуба с 1:3 гейма (25:20, 20:25, 13:25, 22:25) като гост на Дивилопрес СкайРес (Жешув). Българската волейболистка се появяваше като резерва във втория, третия и четвъртия гейм, като успя да направи 1 точка (17 % в нападение), информира bgvolleyball. С 12 се отличи съотборничката й Йоана Кулиговска (1 ас, 1 блокада, 33 % в атака). Отборът от Островиец игра силно на блокада, като на този елемент наложи доминация с 16 точки срещу 8 за домакините, а Камила Ганшчик направи 8 блока и общо 10 точки (1 ас, 9 % в нападение).

За MVP в срещата бе избрана Паула Шеремета от тима на домакините, след като заби 31 точки (2 аса, 1 блокада, 49 % в нападение). Във временното класиране Островиец остава на предпоследно място със 7 точки, а лидер е Хемик (Полице) с 22.

В следващия кръг на 29 ноември от 18:00 часа българско време Ралица Василева и съотборничките й приемат КС Палас (Бидгошч).