За втори пореден кръг в женската Суперлига на Русия отборите на Ева Янева и Страшимира Филипова допуснаха загуби, а този на Цветелина Заркова и Гергана Маринова се поздрави с победа.

В среща от 17-ия кръг Омичка (Омск) успя да измъкне гейм при гостуването си на Динамо (Москва) - 1:3 (15:25, 25:23, 20:25, 17:25). Националната капитанка на България Ева Янева стана топреализатор за своя тим с 19 точки (3 аса, 16 атаки при 44% успеваемост). Посрещането на Ева бе 33% перфектно.

Друго Динамо - това от Краснодар, създаде главоболия на Николай Карполь при гостуването си на Уралочка-НТМК (Екатеринбург), побеждавайки своите домакини с 3:1 (22:25, 25:11, 25:15, 25:10), пише bgvolleyball. Централната блокировачка Страши Филипова стана втора по резултатност за Уралочка с 10 точки (7 атаки при 39% успеваемост, 3 блокади).

Самородок (Хабаровск) победи у дома Факел (Нови Уренгой) с 3:1 (25:13, 25:22, 22:25, 25:18), но нито Заркова, нито Маринова не взеха участие в срещата, като разпределителката дори не бе записана в тимовата листа за мача.

В класирането Уралочка запази четвъртата си позиция с 34 точки от 12 победи и 5 загуби. Омичка слезе с едно място надолу до шестата позиция с 29 точки от 10 победи и 7 загуби. Седми, но с цели 11 точки след Омичка, е Самородок - 18 точки от 6 победи и 11 загуби.

В следващия кръг Уралочка посреща Автодор-Метар (Челябинск) на 12 март. Ден по-късно Омичка гостува на Факел, а Самородок - на Заречье (Одинцово). /БЛИЦ