България записа първа победа в тазгодишното издание на световната волейболна лига. В третия си мач от група “С” момчетата на Силвано Пранди най-после се поздравиха с успех срещу Япония с 3:1 гейма (26:24, 19:25, 25:21, 25:22). Срещата се игра в препълнената зала “Конгресна” във Варна. В първите си два мача националите загубиха като гост на Куба на два пъти с по 1:3.

“Лъвовете” стигнаха до успех в първия гейм с 26:24. Последните точки бяха драматични като губехме с 19:21. Последваха три за нас - 23:13. При 24:24 Силвано Пранди поиска прекъсване, след което спечелихме две последователни точки за успеха в гейма.

Вторият гейм започна катастрофално за нас, като Япония поведе с 6:2 и не изпусна инициативата. При 9:14 Пранди поиска прекъсване, но и след него играта не ни спореше и се стигна до загуба с 19:25.

В третия гейм започнахме уверено, но точките бяха равни за двата отбора. Българите поведоха в решителния момент с 21:18 и без проблем спечелиха с 25:21.

Япония поведе с 4:2 точки в четвъртия гейм, но обърнахме до 11:9 и не изпуснахме преднината до края. При 21:18 залата стана на крака, защото предчувстваше успеха, който дойде след 25:22. Утре от 17:30 часа е втората среща на "трикольорите" срещу японците. /БЛИЦ