Tеодор Салпаров и съотборниците му в Зенит (Казан) се класираха без проблеми за полуфиналите на световното клубно първенство в Бетим (Бразилия). Воденият от Владимир Алекно тим надигра категорично шампиона на Азия Тайчун Банк (Тайпе, Тайван) с 3:0 гейма (25:22, 25:16, 25:17) в последния си мач от Група "А".

По този начин руснаците завършиха на второ място в групата с 2 победи, 1 загуба и 6 точки и продължават напред на полуфиналите на турнира. На полуфиналите Зенит ще се изправи срещу Тренто или аржентинския UPCN (Сан Хуан) с Николай Учиков.

Срещу Тайчун Банк Салпаров получи почивка от Владимир Алекно и цял мач на негово място игра Алексей Вербов. Над всички за Зенит бе Максим Михайлов с 16 точки, а Матю Андерсън добави още 10 точки.