Зенит спечели титлата във волейболното първенство на Русия. В третия мач от финалната серия отборът от Казан победи драматично като гост след обрат с 3:2 гейма (23:25, 23:25, 25:17, 30:28, 15:13) Динамо (Москва) и Цветан Соколов.

Зенит триумфира с 3:0 успеха в плейофа и завоюва общо 11-ти шампионски трофей в историята си.

Цветан Соколов реализира 27 точки за московчани и стана най-резултатен в последния мач от плейофите за титлата, което обаче не бе достатъчно на oтбора му.

Столичани имаха преднина от 2:0 гейма, след като спечелиха първите две части с по две точки разлика. Зенит започна обрата с категоричното 25:17, а Соколов и компания имаха мачбол при 28:27 в своя полза в четвъртия гейм, но отстъпиха с 28:30.

В тайбрека играта беше равностойна, но тимът от Казан успя да измъкне победата с 15:13, а срещата продължи близо 3 часа.

Белгиецът Сам Деру беше най-резултатен за победителите с 22 точки. С точка по-малко завърши неговият съотборник Дмитрий Волков.

Зенит спечели първа титла от 2018 година насам, докато четирикратният първенец Динамо беше на първо място в Русия през последните два шампионата.