Руският волейболен шампион Зенит (Казан) започна с категорична победа участието си в Шампионската лига, след като победи като гост френския Кан с 3:0 гейма (25:22, 25:20, 25:21). Срещата бе първа от Група "А", в която са още ЦСКА и германския Дженерали Хахинг (Унтерхахинг). Пред близо 1500 зрители в зала "Палас де Викторес" във фестивалния град гостите от Русия надиграха домакините и заслужено се поздравиха с успеха след 80 минути игра.

Дежурен топреализатор на френския отбор и на мача стана диагоналът Мариен Моро, който завърши с 18 точки (2 аса, 15 атаки при 56% успеваемост, 1 блокада). За победителите Максим Пантелеймоненко завърши с 14 точки, а по 12 добавиха Максим Михайлов и Николай Апаликов.

Вторият мач от групата е днес в Унтерхахинг. От 21:30 часа ЦСКА гостувана на местния Дженерали Хахинг, а срещата ще бъде предавана директно по RING.BG. /БЛИЦ