България загуби с 0-3 (23:25, 14:25, 21:25) от Словения в осмия си мач от волейболната Лига на нациите. Към момента нашите са с актив от две победи и шест загуби, докато съперникът ни има 7 успеха и едва 1 поражение.

Най-равностоен бе първият гейм. „Лъвовете“ пропуснаха своите шансове на контраатака от липса на самочувствие и смелост. Опитните словенци успяха да затворят първия гейм и доминираха в последващите два, за да достигнат до чист успех с 3-0.

Над всички в българския отбор бе Дени Карягин, който отбеляза 14 точки. По 6 добавиха Денис Карягин и Аспарух Аспарухов. За Словения Тончек Щерн и Клемен Чебул нанизаха 13 точки, а капитанът Тине Урнаут прибави 12.

В последната седмица от Лигата на нациите България ще премери сили с Турция, Италия, Куба и Аржентина. Мачовете от финалния минитурнир с наше участие е в столицата на Словения, Любляна.