България загуби с 0-3 (20:25, 23:25, 24:26) от САЩ във втория си мач от Световното първенство по волейбол в Полша. В първата среща нашите загубиха с 0-3 от домакина.

Първият гейм започна с аванс за американците от началото, като авансът на съперника достигна 5 точки при 9:4 и 10:5. До края нашите успяваха да поддържат пасив от 3-4 точки, за да загубят гейма с 20:25.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Втората част започна по подобен начин, но българите отвърнаха и поведоха с 3:2 за първи път в мача. Последва изоставане с точка-две до 9:8, когато авансът пак бе в полза на "лъвовете". Нашите имаха златен шанс да изравнят резултата в геймовете при 22:20, но допуснаха изравняване и загубиха с 23:25.

Третият гейм беше най-добър за нашити тимът ни поддържаше преднина в резултата след 3:2, като при 10:6 тя стана 4 точки в наша полза. Авансът ни се движеше между 2-3 точки до самия край, като при 24:21 се пропукахме. САЩ направи няколко поредни точки и затвори мача при 26:24.

Последният ни мач от груповата фаза е във вторник с Мексико от 18:30. България още не е загубила шансове да продължи напред, като победа с 3:0 срещу мексиканците може да ни нареди сред четири от шестте най-добри трети отбори.