ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Женският национален отбор по волейбол записа втора поредна загуба на Световното първенство в Нидерландия и Полша, след като претърпя поражение с 2-3 от актуалния шампион Сърбия (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 9:15).

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Двубоят започна с точка за Сърбия, но българките направиха няколко точки и поведоха. След 6:6 сръбкините взеха инициативата и поддържаха аванс от 2-3 точки, за да се стигне до 18:13. Българките намалиха изоставането си до точка при 19:20, за да се стигне до крайното 25:21 за Сърбия.

Вторият гейм тръгна добре за световните шампионки, след което България поведе. След 6:6  двата тима поддържаха разменен минимален аванс от точка, докато българките не започнаха постепенно да увеличават преднината си до 25:22.

Третият гейм също започна равностойно, а българките поведоха в края му с три точки (20:17). След това се редуваха равенство и аванс от точка за нашите, за да се стигне до 27:25 и аванс в геймовете за България.

Четвъртият сет започна по-добре за българките, но сръбкините направиха обрат и поведоха с три за 10:7. Авансът им стана 7 точки за 20:13 и при 23:16. България започна да топи аванса, но загуби гейма с 21:25.

Решителният тайбрек започна кошмарно за България и сръбкините поведоха с 5:0. Тогава нашите записаха първата си точка. Авансът на съперника стана 6 точки при 8:2 и остана такава до 12:6. Краят дойде при 15:9.

Сръбкините са втори с 5 точки, докато другият отбор, който победи българките - Германия е на върха с 6. Нашите са четвърти с 1. Следващият ни мач е в четвъртък срещу третия в класирането САЩ.

БЪЛГАРИЯ:  8. Петя Баракова, 4. Е. Бечева, 16. Елица Атанасийевич  /к/, 1. Гергана Димитрова, 2. Нася Димитрова, 5. М. Йорданова,  7. Лора Китипова, 28. М. Кривошийска, 17. Р. Маринова, 6. Мирослава Паскова, 13. Мила Пашкулева. 9. Б. Сайкова, 10. М. Тодорова, 18. С. Чаушева
Селекционер: Лоренцо Мичели