ЧМЧ (Равена) с Жани Желязков ще играе финал за петото място в италианската Серия А1 и ще има възможността да атакува квотата в турнира за Купата на претендентите. Това стана, след като отборът се наложи за втори път с 3:0 гейма срещу Каза (Модена), този път като гост след 25:18, 25:19, 25:19 пред 2500 зрители в Пала Панини.

Жани Желязков се включи в последния гейм и реализира 2 точки (100 % в нападение), информира bgvolleyball. С 14 точки допринесе за успеха словенецът Клемен Чебуля (3 аса, 58 % в атака), а 13 добави холандецът Нилс Клапвийк (4 аса, 50 % в нападение). Домакините отново бяха лишени от звездите си Бруно Резенде и Ървин Нгапет, а Збигньев Бартман бе в групата, но не се появи в игра. Така 13 точки записа белгиецът Сам Дероо (1 ас, 1 блокада, 41 % в нападение).

Така на финал ЧМЧ (Равена) ще спори с Бре Ланути (Кунео), който елиминира Алтотевере (Чита ди Кастело) след ново 3:0 гейма - 25:17, 25:18, 25:21 пред собствена публика. Най-резултатен в този мач стана Алберто Казадеи със 17 точки (4 аса, 50 % в нападение).

Финалът е в сряда, 30 април, от 22:00 часа българско време в Кунео, защото Бре Ланути има по-предно класиране в редовния сезон.