Четвърта поредна победа в италианската Серия А1 записа ЧМЧ (Равена) на Жани Желязков. В мач от 18-ия кръг на първенството отборът надигра с 3:0 гейма (25:18, 25:21, 25:22) Бре Ланути (Кунео), информира bgvolleyball.com. Българският нападател остана на резервната скамейка, а за MVP бе избран холандецът Нилс Клапвийк, който направи 12 точки (1 ас, 1 блокада, 53 % в нападение). С една повече се отличи словенският му съотборник Клемен Чебуля (1 ас, 1 блокада, 55 % в атака). За гостите от Кунео 12 точки направи Габриеле Маруоти (2 блокади, 56 % в нападение).

Така ЧМЧ се изкачи на 9-ото място във временното класиране с 20 точки, но с два мача по-малко, първият от които в сряда, 26 февруари, от 21:30 часа българско време срещу Копра Елиор (Пиаченца). В последния мач от този кръг лидерът Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) надигра с категоричното 3:0 гейма (25:21, 25:19, 25:18) като гост Каза (Модена). Над всички бе капитанът на гостите Иван Зайцев, който заби 17 точки (4 блокади, 45 % в нападение), а за домакините само новото попълнение Ървин Нгапет записа двуцифрен точков актив: 10 (2 аса, 30 % в атака).