Ден преди футболното дерби между “Левски” и ЦСКА се игра волейболно. Както се очакваше, волейболистките в червено спечелиха мача без проблем с 3:0 гейма (25:21, 25:12, 25:23) в залата на съперника.

Интрига имаше единствено в първия гейм, в който младият тим на “Левски” се държа достойно и загуби само с 21:25. Във втората и третата част обаче шампионките показаха класата си и категорично стигнаха до успеха.

ЦСКА остава начело на класирането с 23 точки от 12 мача. Както е известно тимът записа загуба от Марица преди седмица, която бе първа за "армейките" в първенството от две години насам. ”Левски” е на четвъртото място от осем тима с 18 точки, като има 6 победи и 6 загуби в актива си.

Преди месец "червените" биха "сините" също с 3:0 гейма в мач от турнира за Купата на страната, след което взеха трофея./БЛИЦ