Волейболният вицешампион на Италия Копра Елиор (Пиаченца) с капитан Христо Златанов се класира за втората фаза на плейофите на Шампионската лига. Възпитаниците на треньора Лука Монти надиграха категорично у дома Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) в среща-реванш от италианското дерби в Плейофи 12. След загубата с 0:3 гейма в първия мач се стигна до "златен" гейм. В него Мачерата поведе с 5:3 благодарение на звездата си Иван Зайцев, но след това допусна равенство при 7:7. Именно при 7:7 последва бурна реакция на треньора на гостите Алберто Джулиани, който получи жълт картон от френския главен съдия Филип Верееке. След това "червено-белите" поведоха с 11:9 след силни изяви на френския национал Кевин Льо Ру. В крайна сметка Пиаченца успя да затвори "златния" гейм при 15:13 в своя полза след силна атака през центъра на кубинския център Робертланди Симон и да продължи напред.

Златанов игра цял мач за Пиаченца и завърши с 8 точки. С най-много се отличи Кевин Льо Ру - 16 точки. За гостите от Мачерата Иван Зайцев и влезлият като резерва Иржи Ковар реализираха по 11 точки. Златанов и компания се класираха за Плейофи 6, където ще срещнат руския гранд Зенит (Казан), който отстрани шампиона на Германия Берлин Ресайклинг Волейс (Берлин). Първият мач ще бъде между 4-ти и 6 февруари в Пиаченца, а реваншът седмица по-късно в Казан./БЛИЦ