Вратарят Пека Рине направи отличен мач на вратата на Нешвил Предътърс при победа с 4:3 срещу домакините от Ванкувър Кенъкс в полуфинална среща от Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Ванкувър обаче продължава да води в серията с 3:2 победи преди шестия мач в Нешвил. Рине завърши с 31 отразени шайби.

Давид Легванд откри за гостите в началото на мача, но Рафи Торес и Райн Кеслър дадоха аванс на Ванкувър. Легванд вкара втория си гол в мача след 10 минути игра през втората третина и изравни резултата, след като неточният му изстрел се отби в Александър Адлер и влезе в мрежата.

Джоел Уорд пък наниза две шайби през третата част, с което даде непреодолим аванс на гостите. До края на мача шампионите от редовния сезон стигнаха само до още един гол, като точен беше Кеслър 3:42 минути преди финалната сирена.