ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

Шампионът Ювентус срази като домакин градския си съперник Торино с 3:0 в среща от 15-ия кръг на италианската Серия „А”. Така „биковете” продължават да нямат победа над „бианконерите” от 17 години насам и в 7 поредни мача не са вкарвали гол срещу тях.

Първото полувреме на „Ювентус Арена” започна равностойно, но в 36-ата минута гостите от Торино останаха в намален състав, след като Глик получи директен червен картон за нарушение срещу Джакерини. До почивката Юбианконерите” изпуснаха няколко изгодни положение за откриване на резултата. Най-фрапантният пропуск направи Андреа Пирло, който не успя да реализира дузпа в 42-ата минута, когато прати топката над вратата.

След паузата Ювентус наложи натиск и бе въпрос само на време да поведе в резултата. Това се случи в 57-ата минута, когато Кладуио Маркизио бе точен с глава за 1:0 след асистенция на Джовинко. Десет минути по-късно „Старата госпожа” реши нещата в своя полза, след като Себастиан Джовинко вкара за 2:0 след пас на Мирко Вучинич. Шест минути преди края Маркизио получи подаване от Вучинич и вкара втория си гол в мача и оформи крайното 3:0.

След успеха си Ювентус събра 35 точки и дръпна с 5 пункта пред втория Наполи, който приема утре аутсайдера Пескара. Торино остава на 14-о място с 15 точки.

Ювентус – Торино 3:0
1:0 Клаудио Маркизио (57), 2:0 Себастиан Джовинко (67), 3:0 Клаудио Маркизио (84)
Баланс: 120 мача, 43 победи за Фиорентина, 44 равенства, 33 победи за Сампдория

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК