Кетлийн Озмънд спечели състезанието при жените на Скейт Канада, втори турнир от серията Гран При. 16-годишната представителка на домакините зае вторите места и в двете си изпълнения, но благоприятно стечение на обстоятелствата й донесе златото в едва третото й участие при жените. Озмънд получи 60.56 точки за кратката си програма и 115.89 за волната, като със 176.45 точки зае първата позиция.

Последната канадка, която беше печелила престижната надпревара е Джоани Роше през 2008 и 2009 година. През 2010-а Амели Лакост зае третата позиция, а днес се нареди осма.

Състезанието беше изключително драматично, като класирането се размести сериозно след волните програми. С най-силна оценка тази вечер бронзовата медалистка от последното световно първенство Акико Сузуки (Япония) извоюва среброто със 175.16 точки. Ветеранката в женското фигурно пързаляне беше пета след първия ден, но великолепно изпълнение и 120.04 точки я изведоха до медал. Бронзът взе сънародничката й Канако Муриками със 168.04 точки.

Голямото разочарование във волните танци беше за лидерката след кратките Елене Геденевишвили. Грузинката падна няколко пъти и остана пета в крайното подреждане. Третата Ксения Макарова последва примера й и след девето място във волната програма се смъкна до номер 6 в крайното подреждане.

Скейт Канада приключва тази вечер с останалите дисциплини. Първо са спортните двойки, където златото на Альона Савченко е почти сигурно. След това са танцовите като представителите на домакините и настоящи олимпийски и световни шампиони Теса Въртю и Скот Моар, които водят с една хилядна пред италианците Анна Капелини и Лука Ланоте. Състезанието завършват мъжете, като лидер във временното класиране е испанецът Хавиер Фернандес./БЛИЦ