Ак Барс победи Трактор с 2:1 след продължение в първи полуфинален мач на Континенталната хокейна лига. Вторият мач от серията, която се явява финал на Източната конференция, ще се проведе в Казан в неделя. Играе се до четири победи в 7 мача.

Константин Корнеев вкара победния гол за домакините от Ак Барс. Той се разписа 4:16 минути след началото на продължението при числено предимство. Тимът от Казан спечели, въпреки че почива една два дни след решителния мач със Салават Юлаев. От своя страна Трактор (Челябинск) имаше близо седмица почивка след бързата елиминация на Автомобилист.

В другия полуфинал на КХЛ, този на Източната конференция, Динамо (Москва) поведе с 2:0 победи на СКА (Санкт Петербург), след като се наложи с 4:2. Алексей Сопин се отличи с гол и асистенция за столичани. Точни за Динамо бяха Константин Касянчук, Денис Мосальов и Марек Квапил.