Анахайм победи Детройт с 2:1 на леда в зала „Хонда Сентър” пред 17 174 зрители. По този начин Анахайм дръпна с 2:1 победи в серията на Запад. Теему Селане и Скот Нидермайер изведоха домакините с два гола напред в резултата, а Ред Уингс постигнаха единственото си попадение чрез Хенрик Зетерберг. Четвъртият мач между двата тима ще се играе на 8 май от 05:30 часа отново в залата в Анахайм.

В другия мач от тази нощ Ванкувър надигра Чикаго с 3:1 в препълнената зала „Юнайтед Сентър” пред 22 659 зрители. Вратарят на Ванкувър Роберто Луонго се превърна в герой, след като отрази 23 шайби за успеха. След тази победа Ванкувър поведе с 2:1 победи в серията. Четвъртата среща ще бъде в Чикаго на 8 май от 03:00 часа./БЛИЦ