Анахайм Дъкс успя да излъже у дома шампиона в НХЛ Лос Анджелис Кингс с 6:5 след изпълнение на дузпи и оглави еднолично временното класиране в редовния сезон. Райън Кеслър (42:35, 54:19) се разписа два пъти в редовното време, а след това вкара и решаващия наказателен удар за „патоците”, които събраха актив от 25 точки и изпревариха с точка досегашния водач в подреждането Тампа Бей. „Кралете” имаха аванс от 2 гола при 5:3, но го пропиляха в заключителните 5:40 минути, въпреки че вратарят им Джонатан Куик направи цели 44 спасявания.

В другата среща от изминалата нощ Фил Кесъл (6:46, 20:18) вкара два гола за убедителния успех на Торонто Мейпъл Лийфс над гостуващия Бостън Бруинс с 6:1. Така „кленовите листа” записаха трета поредна победа в лигата. Те си решиха мача с четири безответни попадения в първите 9:51 минута на втората третина, повеждайки с 5:0. Тайлър Бозак (23:32) и Джеймс ван Римсдайк (29:51) завършиха с по гол и две асистенции за канадците, а вратарят Жонатан Берние отрази 25 шайби.