АНАХАЙМ ДЪКС – Едмънтън Ойлърс 4:3 след прод.
(0:0, 0:3, 3:0, 1:0)
В серията: Анахайм води с 3:2

* Кори Пери се разписа 6:57 минути след началото на второто продължение, а Анахайм постигна уникален обрат за успеха, с който се доближи на победа до класирането на финалния плейоф на Западната Конференция, пише "Хокейни Новини"

„Патоците“ станаха първият отбор в историята на НХЛ, който стига до победата в плейофен мач, след като изостава с три гола по-малко от четири минути преди края на мача. Раян Гецлаф пропусна дузпа за Анахайм през първата третина, а през втората дойдоха трите попадения на Едмънтън, реализирани от Леон Драйзайтъл, Конър Макдейвид и Дрейк Каджула. Зрителите вече напускаха „Хонда Сентър“ в Анахайм, когато Райън Гецлаф се разписа 3:16 минути преди финалната сирена. 36 секунди по-късно Кем Фаулър върна надеждите на домакините с попадението си за 2:3, а Рикард Ракел прати мача в продължение 15 секунди преди изтичането на редовното време. Джон Гибсън направи 35 спасявания за Дъкс, а Кем Талбот отрази 60 удара към вратата на Ойлърс. Шестият мач от серията ще се играе в Едмънтън и ще започне в понеделник от 2:00 часа рано сутринта българско време.

СЕЙНТ ЛУИС БЛУС – Нешвил Предатърс 2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
В серията: Сейнт Луис води с 3:2
* Дмитрий Яшкин вкара първия си гол плейофите за сезона, а Джейдън Шварц наниза победното попадение, с което Сейнт Луис намали изоставането си в полуфиналната серия на Западната Конференция.
Шварц се разписа само 25 секунди след началото на третата част, а вратарят на „блусарите“ направи 21 спасявания. Джеймс Нийл се разписа за Предатърс, а Пека Рине отрази 30 удара. Шестият мач от серията е в Нешвил и ще се играе в неделя вечерта от 22:00 часа българско време.