Анахайм разби с 3:0 Колорадо в мач от НХЛ, а герой в срещата стана вратарят на победителите Виктор Фаст. Стражът реализира спиращите дъха 31 спасявания и буквално накара хокеистите на съперника да си скубят косите от яд.

Шелдън Съри и Саку Койву нанизаха по една шайба за Патоците през първата третина на мача, а Франсоа Бошемин добави още една през втората част за изразителната победа. Тя е четвърта поредна за Анахайм в НХЛ.

Защитниците Тайлър Сегин и Давид Крайчи вкараха по един гол от синята линия в първите 2:05 минути на последната третина за победа на Бостън с 2:1 над Монреал. Успехът изкачи Мечоците на първо място в Североизточната дивизия на НХЛ и отдалечи Канадците на три точки от лидерската позиция.

Яромир Ягър вкара след 1:46 минути игра в продължението за победа на Далас с 3:2 над Едмънтън в последния мач от вечерта в НХЛ. Той вкара своя трети гол за сезона и донесе втората поредна победа на Едмънтън.