Анахайм Дъкс записа шеста поредна победа, надделявайки с 5:2 като гост на Детройт Ред Уингс и нанасяйки му шесто поредно поражение в редовния сезон на НХЛ.

„Червените крила” поведоха с ранен гол на словака Томаш Юрко (3:15), но още до края на първата четвърт „патоците” не само обърнаха, но и разбиха съперника си с попадения на Якоб Силверберг (3:40), Ник Бонино (5:29), Кори Пери (18:16) и Сами Ватанен (19:59).

През втората част Сако Койву (32:26) увеличи преднината на гостите, а в самия край на последната третина Дан Клиъри вкара втори гол за домакините и оформи крайното 2:5.

След успеха си Анахайм е втори в Западната конференция с 53 точки. Детрой е на шеста позиция в Източната конференция с 39 пункта.