Анахайм Дъкс победи Детройт Ред Уингс с 3:1 и поведе в плейофната серия на Западната Конференция на НХЛ.

Решителният гол за победата беше отбелязан от Теему Селяне в началото на последния период. Това беше попадение № 42 за финландеца в плейофите на НХЛ.

Ник Бонино даде аванс на Анахайм в средата на първата част, когато се разписа при числено предимство на тима си, но 4 минути преди края на третината Детройт изравни чрез Даниел Клиъри при пауър плей.

Селяне също беше точен в момент, когато “патоците” бяха с човек повече на леда. 23 секунди преди края на мача Франсоа Бушемен се разписа на празна врата и подпечата победата на домакините.

Швейцарският вратар на Анахайм Дъкс Йонас Хилер спаси 21 удара, а стражът на Детройт Ред Уингс Джими Хауърд направи 24 спасявания. Следващият мач от серията е в чатвъртък в Анахайм.