Торонто Мейпъл Лийфс – ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС 4:5
(1:4, 1:0, 2:1)
В серията: 2:2
* Том Уилсън и Ти Джей Оши вкараха по два гола, а Вашингтон изравни резултата в плейофната серия. Александър Овечкин също се разписа за успеха, а Брейдън Холтби направи 30 спасявания. Зак Хаймън, Джеймс ван Риймсдайк, Остън Матюс и Тайлър Бозак бяха точни за Торонто. Вратарят на Мейпъл Лийфс Фредерик Андерсен отрази 22 удара. Следващият мач е във Вашингтон и ще се играе в събота от 2:00 часа рано сутринта българско време.

Бостън Бруинс – ОТАВА СЕНАТЪРС 0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
В серията: Отава води с 3:1
* Боби Раян реализира единствения гол в началото на третия период, а Крейг Андерсън отрази 22 удара за четвъртия си мач без допуснат гол в плейофи на НХЛ. Така Отава се доближи на една победа от втория кръг. Туука Раск направи 26 спасявания за Бостън. Попадение на Бруинс през втората третина беше отменено заради засада на Ноел Ачари. Петият мач между двата тима ще се играе в Отава в събота от 2:30 часа рано сутринта наше време.

Сейнт Луис Блус – МИНЕСОТА УАЙЛД 0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
В серията: Сейнт Луис води с 3:1
* Деван Дъбник направи 28 спасявания, а Чарли Койл вкара през първата част. Така Минесота спечели първа победа в серията и избегна отпадане след само четири мача в плейофите. Мартин Ханзал също се разписа за „диваците“. Вратарят на Сейнт Луис Джейк Алън отрази 26 удара. Минесота е домакин на следващия мач, който ще се играе е в неделя от 2:00 часа рано сутринта българско време.

Калгари Флеймс – АНАХАЙМ ДЪКС 1:3
(0:2, 1:0, 0:1)
В серията: Анахайм печели с 4:0
* Патрик Ийвс, Нейт Томпсън и Раян Гецлаф вкараха по един гол, а Анахайм елиминира Калгари от плейофите и стана първият участник във втория кръг през този сезон. Вратарят на „патоците“ Джон Гибсън направи 36 спасявания. Следващият съперник на Дъкс ще бъде победителят от сблъсъка между Едмънтън Ойлърс и Сан Хосе Шаркс. Шон Монахан реализира единственото попадение за Калгари в мача.