Анахайм победи с 3:2 като гост Чикаго в един от най-интересните мачове в НХЛ. Успехът за Дъкс дойде след изпълнение на дузпи.

Звездата на гостите Райън Гецлаф откри резултата рано през първата третина. Той успя да се разпише по щастлив начин - след рикошет.

Чикаго обаче показа класа през втората част и в рамките на една минута обърна развоя на мача с два гола. Защитникът Ник Леди изравни с мощен далечен удар, а  новобранецът Брандън Саад покачи на 2:1.

През третата част попадение така не падаше и всички очакваха победа за домакините. Надеждите им се изпариха две минути преди края, когато Андрю Коглиано отбеляза за 2:2.

В допълнителните 5 минути „внезапна смърт“ не настъпи и се стигна до изпълнение на дузпи, в които по-точни бяха хокеистите на Анахайм.

Въпреки загубата Чикаго остана непобеден в редовното време.