Андреа Хенкел записа първи успех в Световната купа по биатлон този сезон. 24-годишната германка спечели масовия старт в Осло (Норвегия). Хенкел се представи отлично в отсъствието на сънародничката си и безспорна номер 1 през сезона Магдалена Нойнер, която не стартира.

Със само една грешка в стрелбата опитната състезателка извоюва 21-ия си успех в Световната купа с време 38:01.2 минути. Втора остана Дария Домрачева, която не успя да свали 2 от 20-те си мишени, но с финален спринт се пребори с Тея Грегорин (Словакия), която не сбърка на рубежа и също се качи на почетната стълбичка. Надеждата на домакините Тора Бергер се провали в стрелбата и с пет грешки остана 11-а.

Масовият старт е една от най-тежките дисциплини в биатлона. В него право да стартират имат първите 30 в класирането и поради тази причина нямаше българско участие.