В Контиолахти (Финландия) стартира вчера осмият кръг от Световната купа по биатлон. В първия състезателен ден станахме свидели на спринтовите дисциплини при мъжете и дамите. Красимир Анев записа най-добрият български резултат в състезанието на 10 км. Биатлонистът от Самоков сбърка веднъж и завърши на 21-ва позиция. Владимир Илиев показа добро предвижване по трасето, но завъртя две наказателни обиколки и остана 33-ти.

Двамата имаха сериозен проблем преди старта, тъй като се забави пристигането на пушките им от Пьончан (Южна Корея), където бяха предишните им състезания. Придвижването на четирите им оръжия беше на път дори да ги извади от първия старт в Контиолахти. Владо Илиев разказа вчера пред БЛИЦ СПОРТ за проблема, който все пак беше разрешен малко преди самото състезание, когато пушките им пристигнаха.

Димитър Герджиков също намери място в съботното преследване с един пропуск и 54-о място. Антон Синапов е последен с четири обиколки и 72-ра позиция.

Мартен Фуркад сбърка веднъж и спечели състезанието в Контиолахти. Почетната стълбичка се допълва от Ондрей Моравец и Емил Хегле Свендсен.

Емилия Йорданова записа най-предно класиране при нашите момичета с една грешка и 64-то място. Десислава Стоянова завъртя четири обиколки и завърши 88-ма, а Стефани Попова е 93-та със същия брой наказания на стрелбището.