Българският биатлонист Красимир Анев завърши на 25-о място в 10-километровия спринт от Световната купа по биатлон в Поклюка, Словения. Победител стана руснакът Иван Черезов

Черезов финишира с време 28 минути и 10 секунди без да пропусне мишена. Австриецът Доминик Ландертингер е втори с една грешка в стрелбата и изоставане от 11,1 секунди. Томас Фрай от Швейцария е трети.

Анев е с изоставане от 1 минута, 26,2 секунди и без грешка в стрелбата. Владимир Илиев е 72-и, Михаил Клечеров – 93-и, а Мартин Богданов – 105-и

Австриецът Кристоф Зуман остана на върха на генералното класиране с 225 точки, въпреки че днес финишира на 103-о място с осем пропуснати мишени и изоставане от 4 минути и 26,5 секунди. С изключение на Богданов всички български състезатели успяха да финишират преди Зуман.