Австрийската ски-звезда Марсел Хиршер се сдоби с чисто нов апартамент на стойност 120 хиляди евро. Алпиецът, който вчера спечели гигантския слалом от Световната купа в Банско, получи ключовете за новото си жилище на официална церемония по награждаването. Премиерът Бойко Борисов му връчи купата на победителя. Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов награди заелия второто място на подиума - Масимилиано Блардоне от Италия, а министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков връчи купата на третия - Марсел Матис от Австрия. На награждаването присъстваха още политици, шефът на родната федерация по ски Цеко Минев, кметът на община Банско Георги Икономов и още известни спортни личности.

Днешният ден от Световната купа в Банско започва с първия манш в слалома - 10 часа, вторият е в 13.00 часа./БЛИЦ